Licensed to Abraham Lincoln High School
                                    HY-TEK's MEET MANAGER 7.0 9/4/2018 05:38 PM
                     LC vs CB AL/TJ Girls Dual - 9/4/2018                      
                                    Results                                    
 
Event 1  Girls 200 LC Meter Medley Relay
===============================================================================
    School                                                        Finals Points 
===============================================================================
  1 Lewis Central  'B'                                          2:29.80    8  
     1) Milone, Isabella JR             2) Meyer, Kelsey SR               
     3) Morgan, Elaine SO               4) Schewe, Anna SO                
       37.96    42.89    34.79    34.16                                    
  2 Lewis Central  'A'                                          2:31.71    4  
     1) Rounds, Allee SR                2) Clair, Sydney JR               
     3) Collins, Kylie JR               4) Payne, Vivianne SO             
       36.88    26.40    52.85    35.58                                    
  3 Council Bluffs A  'A'                                       2:36.49    2  
     1) Macklin, Savannah SR            2) Rosas, Amirah FR               
     3) Redding, Kaitlyn FR             4) Rothmeyer, Kaylee JR           
       39.79    48.12    35.00    33.58                                    
 
Event 2  Girls 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                           Finals Points 
===============================================================================
  1 Pawloski, Zoe             SR LC                             2:12.73    6  
      30.00   33.45   34.92   34.36                                
  2 Gann, Sarah               SR LC                             2:20.57    4  
      31.47 1:49.10                                                
  3 Clair, Sydney             JR LC                             2:41.78    3  
      36.89   40.97   42.07   41.85                                
  4 Vodicka, Emma             SO CB AL                          3:32.61    2  
      48.08   54.33   55.16   55.04                                
 
Event 3  Girls 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                    Year School                           Finals Points 
===============================================================================
  1 Graeve, Waren J           SO LC                             2:39.51    6  
  2 Redding, Kaitlyn          FR CB AL                          2:53.76    4  
      36.59   45.41   52.95   38.81                                
  3 Meyer, Kelsey             SR LC                             2:55.28    3  
      36.86   46.09   52.48   39.85                                
  4 Rosas, Amirah             FR CB AL                          3:25.14    2  
      39.70   51.56 1:01.93   51.95                                
 
Event 4  Girls 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                           Finals Points 
===============================================================================
  1 Rounds, Allee             SR LC                               31.93    6  
  2 Morgan, Elaine            SO LC                               32.26    4  
  3 Rothmeyer, Kaylee         JR CB AL                            32.80    3  
  4 Schewe, Anna              SO LC                               34.19    2  
  5 Macklin, Savannah         SR CB AL                            34.24    1  
  6 Claire, Kretschmer        FR LC                              x36.91  
  7 Payne, Vivianne           SO LC                              x37.10  
  8 Epperson, Bre             JR LC                              x37.95  
  9 Kuhl, Cynthia             SR CB AL                            40.85  
 
Event 5  Girls 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                    Year School                           Finals Points 
===============================================================================
  1 Morgan, Elaine            SO LC                             1:17.48    6  
      36.82   40.66                                                
  2 Meyer, Kelsey             SR LC                             1:20.71    4  
      37.15   43.56                                                
  3 Payne, Vivianne           SO LC                             1:35.83    3  
      43.20   52.63                                                
 
Event 6  Girls 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                           Finals Points 
===============================================================================
  1 Gann, Sarah               SR LC                             1:04.22    6  
      30.75   33.47                                                
  2 Collins, Kylie            JR LC                             1:08.99    4  
      31.78   37.21                                                
  3 Milone, Isabella          JR LC                             1:09.33    3  
      33.58   35.75                                                
  4 Rounds, Allee             SR LC                            x1:09.55  
      32.91   36.64                                                
  5 Rothmeyer, Kaylee         JR CB AL                          1:22.02    2  
      36.60   45.42                                                
  6 Redmond, Maddie           SR CB AL                          1:29.59    1  
      40.15   49.44                                                
 
Event 7  Girls 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                           Finals Points 
===============================================================================
  1 Pawloski, Zoe             SR LC                             4:39.84    6  
      31.45   35.25   36.37   36.18   36.08   36.37   35.15   32.99
  2 Bach, Aubrey              JR LC                             5:00.32    4  
      32.99   36.90   38.08   38.92   38.11   39.00   38.65   37.67
 
Event 8  Girls 200 LC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                                        Finals Points 
===============================================================================
  1 Lewis Central  'C'                                          2:08.85    8  
     1) Claire, Kretschmer FR           2) Milone, Isabella JR            
     3) Meyer, Kelsey SR                4) Pawloski, Zoe SR               
       37.67    31.71    32.82    26.65                                    
  2 Lewis Central  'A'                                          2:09.23    4  
     1) Epperson, Bre JR                2) Rounds, Allee SR               
     3) Bach, Aubrey JR                 4) Graeve, Waren J SO             
       39.05    32.00    29.07    29.11                                    
  3 Lewis Central  'B'                                         x2:09.34  
     1) French, Taylor JR               2) Morgan, Elaine SO              
     3) Collins, Kylie JR               4) Gann, Sarah SR                 
       36.91    32.04    31.20    29.19                                    
  4 Council Bluffs A  'A'                                       2:18.53    2  
     1) Macklin, Savannah SR            2) Rosas, Amirah FR               
     3) Redding, Kaitlyn FR             4) Rothmeyer, Kaylee JR           
       34.49    36.08    32.17    35.79                                    
 
Event 9  Girls 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                    Year School                           Finals Points 
===============================================================================
  1 Collins, Kylie            JR LC                             1:13.86    6  
      35.15   38.71                                                
  2 Milone, Isabella          JR LC                             1:16.29    4  
      37.73   38.56                                                
  3 Redding, Kaitlyn          FR CB AL                          1:22.60    3  
      40.74   41.86                                                
  4 Schewe, Anna              SO LC                             1:27.40    2  
      42.97   44.43                                                
  5 Epperson, Bre             JR LC                            x1:38.16  
      47.40   50.76                                                
  6 Redmond, Maddie           SR CB AL                          1:47.86    1  
      53.10   54.76                                                
 
Event 10  Girls 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                    Year School                           Finals Points 
===============================================================================
  1 Graeve, Waren J           SO LC                             1:25.79    6  
      40.69   45.10                                                
  2 Bach, Aubrey              JR LC                             1:28.79    4  
      42.08   46.71                                                
  3 Clair, Sydney             JR LC                             1:42.38    3  
      48.21   54.17                                                
  4 Claire, Kretschmer        FR LC                            x1:53.11  
      53.32   59.79                                                
  5 Kuhl, Cynthia             SR CB AL                          2:08.89    2  
    1:00.21 1:08.68                                                
 -- Rosas, Amirah             FR CB AL                               DQ  
      49.13   54.79                                                
 
Event 11  Girls 400 LC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                                        Finals Points 
===============================================================================
  1 Lewis Central  'A'                                          4:46.33    8  
     1) Payne, Vivianne SO              2) Clair, Sydney JR               
     3) Gann, Sarah SR                  4) Bach, Aubrey JR                
       38.58  1:21.22    35.73  1:15.75    31.22  1:05.91    29.92  1:03.45
  2 Lewis Central  'B'                                          4:52.09    4  
     1) Epperson, Bre JR                2) Schewe, Anna SO                
     3) Graeve, Waren J SO              4) Pawloski, Zoe SR               
       42.57  1:28.85    36.21  1:16.58    31.26  1:05.81    28.50  1:00.85
  3 Council Bluffs A  'A'                                       6:18.19    2  
     1) Redmond, Maddie SR              2) Kuhl, Cynthia SR               
     3) Vodicka, Emma SO                4) Macklin, Savannah SR           
       49.76  1:45.89    48.08  1:40.70    42.36  1:34.46    36.12  1:17.14
 
                   Women - Team Rankings - Through Event 11                    
 
  1. Lewis Central                       131   2. Council Bluffs A                     27